زیرگذر

از زیروپدیا
پرش به: ناوبری، جستجو

مجموعه عملیات سری طرح ریزی شده توسط انجمن زیر و رو به منظور برملا کردن اهداف دراگوآ و یافتن المان های عجیب و قویِ سرنوشت‌ساز بر آینده‌ی دنیاها.

«زیرگذر» عنوانِ فراخوانی است که «گابروآ ژید» در خرداد و تیر هزار و سیصد و نود و هفت زمینی برای یافتن همکارانی در زمینه‌ی جست‌و‌جوی یک سنگ مسروقه از بانک بین ابعادی «سویفتس»، داده‌است. تلاش برای یافتن این سنگ مسروقه در دانشگاه‌تهران، پردیس مرکزی صورت می‌گیرد و داوطلبان از همه‌ی دنیاها و ابعاد، می‌توانند از تاریخ نهم تیر هزار و سیصد و نود و هفت تا سیزدهم همان ماه و سال، در این جست‌وجو شرکت کنند. حضور شما مایه‌ی تسلّیِ برخی افراد خواهد‌بود.

متن این فراخوان به شرح زیر است:[ویرایش | ویرایش مبدأ]

دنیاهای موازی، سرقت بین ابعادی و چند راز دیگر در"زیرگذر" دانشگاه تهران[ویرایش | ویرایش مبدأ]

در گزارش سرقتی مشکوک از بانک بین ابعادی «سویفتس» متوجه شده‌ایم یک سنگ ‌قیمتی که به سرقت‌رفته در محدوده‌ی دانشگاه تهران مخفی شده‌است. با وجود تلاش‌های بسیارِ جمعی از کارآگاهان دنیاهای مختلف، هنوز موفق به پیدا‌کردن این شیء گران‌بها نشده‌ایم. گزارش‌ها حاکی از آن است که علائم و نشانه‌هایی مرموز توسط گروهی ناشناس در دانشگاه بارگذاری شده که به محل سنگ اشاره‌می‌کنند. بدین جهت نیازمند افرادی هستیم که بتوانند رمز موجود در نشانه‌ها را یافته و سنگ را پیدا‌کنند .

ارادتمند، گابروآ ژید

مشاور ارشد کل دنیاهای موازی سه بعدی

درگاه زیرگذر

عُبِیدِینوس


زیرگذر (دانشگاه تهران).jpg

زیرگذر از نگاه روزمینی‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

"زیرگذر" اولین بازی محیطی در یک دانشگاه است، که اهدافی از قبیل تعامل هوشمندانه و آگاهانه‌تر با محیط دانشگاه، افزایش دقت و توانایی حل مسئله و پیشرفت خلاقیت افراد را در قالب Gamification دنبال می‌کند، در بازه ی 9 الی 13 تیرماه 1397 در "پردیس مرکزی دانشگاه تهران" برگزار خواهد شد. دراین بازی که بسیار شبیه به مدل بازی های ARG است، از تکنولوژی AR استفاده شده و بازیکن‌ می‌تواند به جستجو در محیط پرداخته و در مراحلی که شامل تکنولوژی AR است، تنها با در دست داشتن گوشی‌ موبایل خود که اپلیکیشن بازی در آن‌ نصب شده المان هایی از داستان بازی را در قالب واقعیت افزوده مشاهده کرده و هیجان سطح بالایی را در قالب ترکیبی از گشت و گذار در محیط و گوشی موبایل خود تجربه کند. این بازی محیطی داستان محور، که با استفاده از ویژگی بناهای خود دانشگاه و بدون اضافه کردن اشیا به محیط، ساخته شده و داستان آن از یک سو به تاریخچه دانشگاه تهران و از سویی دیگر به داستانی فانتزی، برگرفته از پارامترهایی همچون دنیاهای موازی، ابعاد بالاتر و ... گره خورده است، سعی در جلب توجه مخاطب به محیط اطراف خود-دانشگاه- و برقراری تعاملی فراتر از نگاه روزمره به این محیط را دارد و در نتیجه حس تعلق به محیط را در فرد افزایش خواهد داد.