صفحهٔ اصلی

از زیروپدیا
پرش به: ناوبری، جستجو

به دنیای زیرروها خوش

آمدید.

زیرزمین

زیرزمین و روزمین

زیرزمین، یا همان‌گونه که یک دنیا به نامِ ساکنانِ کنونی‌اش محدود می‌شود، دنیای زیرروها، یکی از دنیاهای بُعدِ سوم است. همانند دنیاهای همه‌ی ابعاد، زیرزمین، تبدیل فوریه‌ی دنیای دیگری، در همین بُعد، با نام روزمین است. ساکنانِ روزمین، بر خلاف زیرزمینی‌ها، تنها از وجود یکی از این دو دنیا آگاه هستند و از همین‌رو نام دنیای خود را به‌اختصار «زمین» گذاشته‌اند. زیرزمین و روزمین در تعدادی از ابعاد با هم اتصال دارند.

تبدیل فوریه


دورانِ نزدیک

دایناسورهای زنده‌ قوی و عجیب در روزمین و زیرزمین، که سال‌ها است روزمینی ها حضور آن‌ها را کتمان می‌کنند.

ساکنان روزمین، حتی حضورِ بسیاری از موجودات قوی و عجیب را در دنیای خودشان هم کتمان می‌کنند. تنها مدّتی است که به‌دلیل وجود نشانه‌های غیرقابل توجیه، ناچار به اقرار به حضور این موجودات شده‌اند، اما با این توضیح که همه‌ی آن‌ها مدت‌ها قبل از بین رفته‌اند. نمونه‌ی بسیار مهم این موجودات، دایناسورهای زنده و کاملاً قوی و عجیب هستند که هم در روزمین و هم در زیرزمین به حیات طبیعی خود ادامه‌می‌دهند، اما توسط روزمینی‌ها انکار می‌شوند.

بازی

بُردگیمِ باستانی Senet، مربوط به 5000 سال قبل، که گمانه زنی هایی مبنی بر ورود این بازی توسط زیررو ها، از دنیای زیرزمین به روزمین وجود دارد.

بازی، جدی‌ترین حوزه در زندگیِ جاری در زیرزمین است و مردمانش هیچ‌‌گونه کاهلی را در بازی‌ها نمی‌پذیرند. مهم‌ترین دوئل‌ها در میان این مردمان، در حین معامله‌های بازی صورت‌گرفته‌است و اسطوره‌های مهمی دارند که هرکدام بر یکی از مکانیک‌های بازی‌ها احاطه داشته‌اند. زیرروها حتی به بازی‌های متداول در روزمین هم مسلط شده‌اند. برخی قوانینِ بازیِ زیرزمینی‌ها در فِیکشنری توضیح‌داده‌شده‌است.

فیکشنری