Ancient Humans

از زیروپدیا
پرش به: ناوبری، جستجو

آن‌چه می‌دانیم و آن‌چه نمی‌دانیم!

انواع گونه‌های کشف شده:

Homo erectus:

این گونه از موجودات احتمالا حدود ۲ میلیون سال پیش در آفریقا به وجود آمدند سپس در اوراسیا پخش شدند و حدود ۱۴۳۰۰۰ سال پیش از بین رفتند. آنها بسیار شبیه انسان‌ها بودند و رفتار می‌کردند و از پاهای بلندشان استفاده کردند تا از آفریقا به اوراسیا حرکت کنند و از اولین گونه‌های مهاجر باشند. آنها همچنین احتمالا قدیمی‌ترین انسان‌هایی بودند که یاد گرفتند آتش را مهار و‌ با آن کار کنند.

Homo neanderthalensis:

این گونه از موجودات از معروف‌ترین گونه‌های انسان منقرض شده هستند، چرا که اولین گونه‌ای بودند که استخوان‌هایشان کشف شد، چند دهه قبل از این که داروین نظریه‌اش را بیان کند. آنها گونه‌ای هستند که به نظر می‌رسد موفق شده بودند ترکیبات شیمیایی خاص برای ایجاد آتش بسازند و کار هنری تولید کنند.

آنها همچنین از ابزارهای سنگی و استخوانی هم استفاده می‌کردند.

Denisovans

این گونه کاملا جدید کشف شده و اطلاعات جدیدی از آن در دست نیست. این گونه در آسیای شرقی می‌زیسته و در آزمایشگاه ژنتیک «کشف» شده.

Homo floresiensis یا هابیت‌ها

آنها در جزایر اندونزی و فلور یافت شده‌اند. بدن آنها کوچک با پاهایی‌ست که به شکل غیرمعمولل درازند و مغزی که به طرز شگفت‌انگیزی کوچک است.

Homo naledi

یا مرد ستاره‌ای

این گونه به تازگی کشف شده و داده‌ی رسمی‌ای از آنها در دسترس نیست. داده‌های غیررسمی حاوی این مطلب است که آنها بین ۲۰۰هزار تا ۳۰۰هزار سال پیش می‌زیسته‌اند.

انها عارضه‌های مخلوط عجیبی داشتند. بعضی از انها شبیه انسان‌های امروزی و برخی میمون-وار بودند.

Homo sapiens

یا انسان امروزی:

از حدود ۲۰۰ هزار سال پیش در آفریقا پدیدار شدند و در هوش و ذکاوت، هیچ گونه‌ای قادر به رقابت با آنها نبوده.